Aktualności

24 maja 2020

E-DORADZTWO ZAWODOWE

Niebawem kończy się rok szkolny. Warto wspomóc dzieci i młodzież w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodu. Poniżej polecam kilka stron internetowych, z których można skorzystać w wolnej chwili:

– Dla rodziców, którzy zastawiają się, jak wspierać swoje dziecko w wyborze ścieżki edukacyjnej oraz dla nauczycieli/ wychowawców polecam stronę Mapa Karier ( https://mapakarier.org/ ). Jest to strona, która powstała po to, by w atrakcyjny sposób poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży o rynku pracy i świecie zawodów. Stronę założyła fundacja Katalyst Education, która organizuje również webinaria:

W środę, 27 maja 2020 r., o godz. 18:30 odbędzie się darmowy webinar „Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?”, podczas którego Anna Sowińska, doradczyni zawodowa i pedagog, opowie m.in. o tym, jak poszerzać wiedzę dziecka o rynku pracy i jak sprawić, by wykorzystało w pełni swój potencjał.

Link do rejestracji: REJESTRACJA

W zamieszczone poniżej materiały były stworzone z myślą o gimnazjalistach. Nie oznacza to, że straciły one na aktualności.

2. Zachęcam do obejrzenia filmików animowanych poruszających tematykę m.in.:  motywacji, stresu, wyboru szkoły: https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-animowane-o-wyborze-szkoly-i-zawodu/ . Kreskówki w sposób jasny przedstawiają poruszaną tematykę. Dużym plusem jest czas trwania filmików – kilka minut jedna odsłona.

3. Dla niezdecydowanych dzieci i młodzieży polecam – filmy o zawodach: https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/ . Jest to bogate źródło  informacji o wielu zawodach.

4. Dla młodzieży polecam stronę: https://doradztwo.ore.edu.pl/cykl-filmow-drogi-zawodowe/  . Jest to cykl filmów „Drogi zawodowe”. Przedstawiają m.in. problematykę wyborów, zainteresowania, mocne strony.

Agnieszka Dobaczewska

Doradca zawodowy

agnieszka.dobaczewska@soswdnr.pl

Dyżur tel.: czwartki od godz. 10:00 do 12:00

Related Images: