Aktualności

28 czerwca 2022

I EDYCJA PRZEDSZKOLIADY

W dniu 9 czerwca 2022 roku na terenie  SOSW nr 1 w Policach  odbyła się: I EDYCJA PRZEDSZKOLIADY. W imprezie  wzięło udział 20-stu uczestników reprezentujących „Bajkowe”  Przedszkole Publiczne nr 8 w Policach oraz Oddział Przedszkolny Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

Zajęcia te były formą  zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na różnorodnych ćwiczeniach, tak aby  zapewnić  dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego.  Przedszkoliada wyrabia u dzieci potrzebę systematyczności wysiłku fizycznego i regularnej aktywności fizycznej.

————————————- [FOTO NR 1] ————————— > > > Przedszkolaki z SOSW Nr 1 w Policach

Głównym celem spotkania  było kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

————- [FOTO NR 2] —— > > > Król Maciuś przywitał uczestników tuż przed startem i zaraz potem rozpoczęliśmy zawody.

           Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas wyścigów rzędów, próbując swoich sił podczas wykonywania  niełatwych zadań sprawnościowych. Zajęcia te były formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na różnorodnych ćwiczeniach, tak aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Przedszkoliada wyrabia u dzieci potrzebę systematyczności wysiłku fizycznego i regularnej aktywności fizycznej.

——————– [FOTO NR 3] —–> > > Ciąg dalszy zmagań naszych dzielnych uczestników


Głównym celem spotkania było kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

————————– [FOTO NR 4] —— > > > Puchary dla uczestników I Edycji Przedszkoliady

W zawodach zwycięstwami byli wszyscy uczestnicy. Każdy zespół otrzymał puchar, dyplom oraz drobne upominki. Na koniec zawodów sportowych na uczestników i ich opiekunów  czekał  poczęstunek. Dziękujemy przedszkolakom i zainteresowanym za udział w imprezie i zapraszamy na kolejne !

Related Images: