Aktualności

1 czerwca 2020

II miejsce Michała w konkursie “NA NAJLEPSZEGO KRAWCA”

W dniu 28 maja 2020 został rozstrzygnięty konkurs w formie on-line: MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  „NA  NAJLEPSZEGO – KRAWCA” pt. „ Coś nowego z czegoś starego”.   Organizatorem konkursu jest specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Szczecinie. Celem  konkursu było wykazanie się wyobraźnią krawiecką i pomysłowością  oraz  dobrą zabawą.

Prace uczniów były wykonane w domu ręcznie i maszynowo. Wykorzystywali wyszukane i udostępnione przez nauczycieli filmy edukacyjne i instruktażowe jak również własne pomysły. Przerobili coś starego tworząc coś nowego.  Zdjęcia prac i opisy przesłano do p. Doroty Beik pomysłodawczyni konkursu. W konkursie brał udział uczeń naszego Ośrodka, Michał Gawłowski z klasy IIA BS, przygotowany przez nauczyciela zawodu – Bożenę Skupińską.

W komisji oceniającej prace, udział brali uczniowie i ich nauczyciele poprzez głosowanie zdalne. Ocenie podlega: kreatywność czyli (pomysłowość), użyteczność czyli (praktyczne zastosowanie), estetyka ogólna (efekt końcowy). Michał Gawłowski otrzymał łączną sumę punktów 37  i zajął II Miejsce w kategorii prac wykonanych maszynowo.

Galeria wykonanych prac:     

Torba dziewczęca – wykonana z damskich spodni jeansowych w talii wykończonych gumką    

Przybornik krawiecki – wykonany z górnej tylnej części spodni jeansowych    

Fartuszek gospodarczy – wykonany ze starych spodni jeansowych, typu ogrodniczki

Related Images: