Aktualności

9 czerwca 2023

Komenda Straży Pożarnej tłumnie odwiedzana przez naszych uczniów.

Dnia 31 maja uczniowie z klasy 1c, 2c, 3c oraz z oddziału przedszkolnego odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach 🚒👨🏻‍🚒 Poniżej znajduje się film, który nakręciliśmy podczas naszej wycieczki. Zapraszamy do oglądania!

Natomiast klasy 6b, 7b i 8a odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach dnia 6 czerwca. Strażacy przybliżyli nam zakres swoich obowiązków, rodzaj sytuacji w jakich udzielają pomocy i zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno na co dzień, jaki i w szczególności w zbliżającym się okresie zabawy i swobody. Mogliśmy poznać rodzaj sprzętu niezbędnego do wykonywania tej trudnej pracy oraz jej specyfikę.

Gotowi do powrotu do szkoły napotkaliśmy niespodziankę, bowiem strażacy zaskakując zaprosili nas do wspólnej zabawy tj. do zawodów z udziałem młodych przyszłych strażaków (uczniów klasy pożarniczej), nas oraz … wężów strażackich. Mieliśmy sposobność podjąć próbę ugaszenia sztucznie wywołanego pożaru i wykazać się siłą fizyczną rywalizując w konkurencjach, w jakich uczestniczą sami strażacy. Dziękując za atrakcje i cenne podpowiedzi, zapraszamy do galerii.

Grupa dzieci na tle dźwigu strażackiego
Dziewczynka na wózku ubrana w strój strażaka. W tle dzieci i wóz strażacki.
Troje dzieci w kaskach strażackich na głowach w szoferce wozu strażackiego.
Strażak i chłopiec trzymają wąż strażacki z którego tryska woda.
Po lewej stronie są strażacy stojący przodem do dzieci. Po prawej stronie jest niebeski basen.

Related Images: