Aktualności

21 października 2022

Spotkanie z alpakami

Dzień Nauczyciela klasy 1c, 2c, 4c, 5c, 6c i 8d spędziły w miłym otoczeniu alpak, kóz, owiec i królików.  Przystanek Alpakowa Łąka prowadzi Pani  Ola, której  praca jest efektem entuzjazmu, miłości i troski o los zwierząt. W ramach innowacji ,, Zawody z pasją” dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat hodowli, pielęgnacji i upodobań smakowych zwierząt. Uczniowie karmili  alpaki i kozy marchewką. Po powrocie wszyscy czuli się odprężeni, zrelaksowani i napełnieni pozytywną energią. Zachęcamy inne klasy do odwiedzin Przystanku Alpakowa Łąka w Tanowie.

Chłopiec siedzi na wózku inwalidzkim, na kolanach trzyma królika i gładzi go lewą ręką. W tle widać Panią nauczycielkę, wybieg królików i pnie brzóz. Liście na drzewach są w kolorze jesiennym.
Chłopiec siedzi na wózku w zagrodzie kóz. W bliskim otoczeniu chłopca znajdują się dwie białe kozy. Za plecami chłopca nauczyciel podaje plasterki marchwi. Zwierzęta wspinają się na wózek. Jedna z kóz dotyka brodą uśmiechniętej twarzy chłopca. Z tyłu przy płocie stoi uczennica w brązowym płaszczu w białe kropki. Po lewej stronie za płotem stoi córka właścicieli hodowli zwierząt. W tle na dalszym planie widać trawiaste pastwisko otoczone drzewami.
W drewnianej zagrodzie dziewczynka w białej kurtce z różową opaską na głowie dotyka policzkiem głowy alpaki. Po lewej stronie stoi druga brązowa alpaka. W tle na wybiegu widać czterech uczestników wycieczki.

Related Images: