Aktualności

13 maja 2022

Wycieczka do Poznania

W ramach projektu „Równy dostęp do kompetencji kluczowych na wszystkich poziomach kształcenia ogólnego  – ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z niepełnosprawnościami i wykluczonych społecznie z Powiatu Polickiego” (działanie 8.3: Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM)) uczniowie naszej szkoły po raz drugi pojechali na wycieczkę autokarową do Poznania.

Wyjechaliśmy skoro świt (o godzinie 5:00) 10 maja 2022r. Tym razem był to wyjazd jednodniowy z biurem podróży Roma ze Szczecina. Pierwszym etapem wycieczki było muzeum Rogalowe. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach, gdzie poznawaliśmy historię Poznania i gwarę poznańską. Na koniec zajęć była niespodzianka, czyli degustacja rogali świętomarcińskich oraz wręczenie każdemu z nas certyfikatu potwierdzającego wiedzę z produkcji tych przepysznych regionalnych rogali. O godzinie 12:00 z okna muzeum wysłuchały hejnału z wieży ratuszowej i zobaczyliśmy słynne poznańskie koziołki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta z licencjonowanym przewodnikiem pod hasłem „Detektywi historii”. Zobaczyliśmy z nim Stare miasto, Rynek, Ratusz gotycki, Farę i Bamberkę. Podczas zwiedzania miasta mieliśmy do wykonania różne zadania dotyczące historii i architektury Poznania. Kolejnym punktem wycieczki była Palmiarnia. W Palmiarni wzięliśmy udział w animowanej wycieczce „Survival w Palmiarni”. Podczas zwiedzania zdobywaliśmy trofea m.in. mistrz obozowy, szaman, wilczy nos i tropiciel. Ostatnim  punktem wycieczki był przepyszny obiad na Ostrowie Tumskim w restauracji pod tą samą nazwą. W drodze powrotnej przejechaliśmy obok stadionu olimpijskiego wybudowanego na EURO 2012. Późnym wieczorem (22:15) zmęczeni, ale pełni cudownych wrażeń przyjechaliśmy do Polic.

Muzeum Rogalowe – na tle ściany z czerwonej cegły stoi mężczyzna w białym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej oraz chłopiec w różowym fartuchu i białej czapce kucharskiej. Oboje mają obie ręce podniesione do góry. Przed nimi jest stół kuchenny z surowym ciastem i akcesoriami kuchennymi.
Muzeum Rogalowe – na tle ściany z czerwonej cegły jest dwoje dzieci (chłopiec w różowym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej i dziewczynka w różowy fartuchu i białej kucharskiej czapce). Dzieci wałkują ciasto na stole kuchennym. Za nimi stoi mężczyzna w białym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej.
Muzeum Rogalowe –  na tle ściany z czerwonej cegły jest chłopiec na wózku w brązowej czapce kucharskiej i mężczyzna w białym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej. Mężczyzna pomaga chłopcu kroić ciasto na stole kuchennym
Muzeum Rogalowe –  na tle ściany z czerwonej cegły jest chłopiec na wózku w granatowej kurtce z kapturem i mężczyzna w białym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej. Mężczyzna pomaga chłopcu kroić ciasto na stole kuchennym.
Muzeum Rogalowe –  na tle ściany z czerwonej cegły są dwie dziewczynki. Po lewej stronie dziewczynka w różowym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej, a po prawej stronie dziewczynka w jasnoróżowej bluzie sportowej i związanych w kitkę długich włosach. Dziewczynki wyciskają z kuchennych tutek farsz na ciasto.
Muzeum Rogalowe –  na tle ściany z czerwonej cegły są dwie dziewczynki i pomiędzy nimi mężczyzna. Obie dziewczynki są ubrane w różowe fartuchy i brązowe czapki kucharskie. Mężczyzna jest ubrany w biały fartuch i brązową czapkę kucharską. Dziewczynki zawijają ciasto, a mężczyzna im pomaga.
Miasto – grupa dzieci na tle ratusza. Przewodniczka stojąca pośrodku grupy, ubrana w strój detektywa,  trzyma uniesione w prawej ręce czarne kajdany.
Miasto – grupa dzieci i dorosłych na tle starych kamienic. Przewodniczka stojąca pośrodku grupy, ubrana w strój detektywa, trzyma obiema rękami wielki topór.
Miasto – grupa dzieci na tle ratusza i starych kamienic. Przewodniczka stojąca pośrodku grupy, ubrana w strój detektywa,  trzyma uniesiony w prawej ręce wielki miecz.
Miasto – grupa dzieci na tle budynków. Na pierwszym tle mosiężne dwa koziołki.
Miasto – po prawej stronie dwie uśmiechnięte dziewczynki oraz kobieta stojąca tyłem, ubrana w strój detektywa, po prawej stronie dwóch chłopców ubranych w ciemne bluzy i ciemne spodnie sportowe. Chłopcy trzymają w jednej ręce tarczę rycerza, a w drugiej ręce drewniane miecze.
Palmiarnia – grupa dzieci na tle dzikiej przyrody. Przed nimi stoi kobieta ubrana w zielony kapelusz, koszulę z dużą torba na lewym ramieniu. Kobieta mówi, a dzieci patrzą na nią i słuchają.
Palmiarnia – grupa dzieci na tle dzikiej przyrody. Po lewej stronie grupy stoi kobieta ubrana w zielony kapelusz, koszulę, a w prawej ręce trzyma kij. Kobieta mówi, a dzieci patrzą na nią i słuchają.
Palmiarnia – grupa dzieci na tle dzikiej przyrody. Niektóre dzieci siedzą, klęczą, a inne stoją. Wszystkie trzymają uniesione w górę prostokątne, małe kolorowe karty.

Related Images: