Aktualności

28 listopada 2020

COROCZNY MARATON PISANIA LISTÓW – EDYCJA 2020

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do udziału w Maratonie Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka. Jest  to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 6,5 miliona wysłanych wiadomości doprowadziło m.in. do skrócenia wyroku dla Yasaman Aryani i jej matki do 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności z 16 lat, które zostały im zasądzone. Po latach opóźnienia mieszkańcy Grassy Narrows, otrzymają wsparcie w postaci placówki opieki zdrowotnej dla osób cierpiących na choroby z powodu zatrucia środowiska rtęcią. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Akcja odbywać się będzie od 28 listopada do 13 grudnia w formie zdalnej. Na stronie naszej szkoły będą udostępnione wizerunki osób potrzebujących wsparcia, oraz wzory i adresy listów które będziemy pisać. List można pisać samodzielnie, podczas lekcji języka angielskiego lub po prostu przepisywać. Po napisaniu listów trzeba będzie samemu wysłać je na podany adres we wzorach lub zachować i przywieść do szkoły po feriach.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji, pomimo sytuacji , która panuje na świecie nikt nie może zostać sam. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Na stronie https://maraton.amnesty.org.pl możecie podpisać petycje online oraz dowiedzieć się więcej o maratonie.

Uczniowie klasy II LO

Related Images: