Aktualności

21 marca 2022

Kolejny sukces matematyczny

10 marca 2022r., w naszym Ośrodku, odbył się Memoriał Urszuli Marciniak. Są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. W bieżącym roku Memoriał rozgrywany jest niezależnie w trzech miejscach: w Poznaniu organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we Wrocławiu organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz w Warszawie organizowany przez CLV Liceum Ogólnokształcące we współpracy z Wydawnictwem Logi. Zawody   te mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak, polskiej matematyczki znanej z tworzenia łamigłówek logicznych oraz popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych jak również podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

W zawodach, w kategorii “licealiści”, wzięli udział wszyscy uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego będąc jedną z 77 szkół, które przystąpiły do konkursu w naszym regionie.

Najlepiej z zadaniami poradził sobie Wiktor Michalik z klasy maturalnej, który został zakwalifikowany do udziału w Finale Memoriału, podczas którego w trzech rundach zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału. Finał odbędzie się 26 marca na  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników. Jesteśmy z Was dumni, a Wiktorowi życzymy sukcesu podczas Finału konkursu. Trzymamy kciuki!

Wiktor na tle napisu „Matematyka królową nauk”

Szkolny koordynator konkursu: p. Teresa Kozioł

Related Images: