Aktualności

10 kwietnia 2022

Laboratiora Przyszłości zawitały w SOSW nr 1 dla DNR

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza Szkoła Podstawowa otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W ramach owego wsparcia pracownia komputerowa od niedawna może pochwalić się drukarką 3D. Przez ostatni miesiąc uczniowie badali działanie drukarki oraz   uczyli się obsługi tego urządzenia. W chwili obecnej uczniowie drukują gotowe projekty, ale jest to pierwszy krok w drodze do rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, jak również projektowania obiektów 3D i wizualizacji własnych pomysłów.

To nowe narzędzie z całą pewnością uatrakcyjni dalszy proces dydaktyczny naszych podopiecznych.

drukarka podczas pracy
magia wydruku 3d
pierwszy skomplikowany projekt
poznajemy działanie drukarki

Z początkiem kwietnia do naszej placówki zawitała wirtualna rzeczywistość ClassVR. Jest to przełomowa technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększaniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku. Sprzęt, który otrzymaliśmy wprowadza wirtualną rzeczywistość do klasy szkolnej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej przez ostatnie tygodnie poznawali działanie okularów VR podczas lekcji informatyki. Wszystkim dzieciom i nie tylko dzieciom, ponieważ zawitał do klasy także Pan Dyrektor Ryszard Budzisz oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Joanna Wrzosek, bardzo podobały się te wirtualne podróże.

Klasa 6a poznaje okulary VR
Klasa 8b poznaje okulary VR
Wicedyrektor p.Joanna Wrzosek testuje okulary VR
Dyrektor p. Ryszard Budzisz testuje okulary VR

Related Images: