Aktualności

21 kwietnia 2023

Laboratoria Przyszłości

Podczas cotygodniowych zajęć rozwijających zdolności artystyczne prowadzonych przez panią Ewelinę Maciągowską, uczniowie klasy 2b wykonują ćwiczenia i prace podnoszące sprawność manualną. Celem oddziaływań jest rozwój zdolności artystycznych i aktywizowanie wszystkich właściwości intelektualnych i osobowości ucznia. Podczas zajęć wykonywane są ćwiczenia usprawniające dłoń, końce palców i lateralizację.

Do zajęć wykorzystywane są materiały w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Tym razem był to filc. Dzieci zrobiły “owocowe” podkładki pod filiżanki. Ktoś jest chętny na herbatkę?

Na zdjęciu jest grupa dzieci 4 chłopców i dziewczynka, prezentujący podkładki z filcu. 
Dzieci wycinające i prezentujące podkładki filcowe w kształcie owoców.

Kolejnym razem program #LaboratoriaPrzyszłości pomógł podczas lekcji. Tym razem była to fizyka. Uczniowie poznali nowe urządzenia, zestaw Arduino Mega 2560. Jest to mikrokontroler z czujnikiem ruchu. Układ ten steruje włączaniem i wyłączaniem wiatraczka za pomocą czujnika ruchu. Urządzenie pozwala na płynne ustawianie czasu reakcji i szybkości ruchu obiektu przed czujnikiem. Zestaw ten pokazuje, że można ekonomicznie wykorzystać energię elektryczną w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Uczeń siedzący na wózku przy ławce szkolnej. Uczeń przed sobą ma otworzony laptop.

Related Images: