Aktualności

7 października 2023

Mistrzostwa Ośrodka w Boule

27 września odbyły się kolejne Mistrzostwa Ośrodka w Boule. W zawodach na boisku obok sali gimnastycznej startowała rekordowa liczba 50 zawodników.  Pomysłodawcą zawodów była niegdyś wychowawczyni internatu p. Dorota Ozga, a kontynuuje je p. Agnieszka Chmielewska. Cóż to są boule i na czym polegają zawody? Boule to gra z wykorzystaniem metalowych kul oraz mniejszej gumowej tzw. świnki. Do wyznaczonego prostokątnego pola rzuca się najpierw świnką, a dalej dorzuca jak najbliżej do niej kule metalowe. Najmniejsza suma odległości kul od świnki to wynik zawodnika. Im mniejsza suma odległości, tym lepszy wynik końcowy. Po krótkim zapoznaniu z historią i zasadami gry, zawody otworzyła p. dyrektor Joanna Wrzosek i rozpoczęły się pierwsze rzuty. Sędziowie skrupulatnie mierzyli odległości kolejnych zawodników. Po ostatnich rzutach podliczyli wyniki i nastąpiła uroczysta dekoracja najlepszych. Nagrody wręczali p. dyr. Joanna Wrzosek i Agnieszka Chmielewska, a najlepszymi okazali się:

1 miejsce: Grzegorz Grochowski z klasy 6a SP

2 miejsce: Mirosław Jakiemiec z klasy 2C SB

3 miejsce: Igor Przygoda z klasy 8b SP

Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a mistrz dodatkowo puchar. Całość uwiecznił nauczyciel fotografii p. Jarosław Dulny.

Po lewej stronie złoty puchar, a po prawej pluszowy, brązowy miś
Dziewczynka rzucająca srebrną kulę na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci.
Dziewczynka na wózku rzucająca srebrną kulę z pomocą nauczycielki. Osoby są na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci.
Chłopiec rzucający srebrną kulę na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci.
Mierzenie odległości między srebrnymi kulami na zielonej murawie boiska.
Chłopiec rzucający srebrną kulę na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci i dorosłych.
– Zdjęcie zdjęcia w telefonie komórkowym trzymanym w dłoni. Na zdjęciu jest chłopiec rzucający srebrną kulę na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci.
Chłopiec rzucający srebrną kulę na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci.
– Chłopiec na wózku rzucający srebrną kulę na zielonej murawie boiska, w tle duża grupa dzieci.
Trójka wygranych w Ośrodkowym Turnieju Boule w raz z panią dyrektor Joanną Wrzosek (pomiędzy dziećmi) oraz organizatorem Agnieszką Chmielewska (po prawej stronie).

Related Images: