Aktualności

6 października 2020

Ósma edycja CodeWeek

Ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania startuje dokładnie 10 października! Ciągle zachęcamy Państwa do zgłaszania swoich inicjatyw, ale także – do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania i webinarach przygotowanych na tę okazję przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

CodeWeek zaczynamy w tym roku już 7 października webinarem “Programowanie? To proste!”. . Organizujemy go wspólnie z Tomaszem Rożkiem i kanałem Nauka. To Lubię! Zaczynamy o godz. 20:00 na Nauka. To lubię!!

Cykl spotkań z programowaniem w dniach 10-25 października rozpoczyna Wielkie Święto Programowania ONLINE: start – 10 października 2020 r., o godz. 16:00. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Klubem Młodego Programisty online. W ten sposób chcemy dotrzeć do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych, ale przygotowaliśmy też coś dla nieco starszych adeptów programowania!

  • 16:00 – warsztaty z Klubem Młodego Programisty online dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.
  • 17:00 – warsztaty dla uczniów klas 1-6, inaugurujące cykl 13 warsztatów z Klubem Młodego Programisty online.
  • 18:00 – warsztaty “Projektowania aplikacji mobilnej – zaopiekuj się błękitną planetą “ dla uczniów z klas 6-8 oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji o planowanych warsztatach w artykule Ostatni dzwonek! #CodeWeek2020 rusza za 10 dni!.

To nie koniec atrakcji! Przez cały czas trwania #CodeWeek2020 będą na Państwa czekać webinary prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania Klubu Młodego Programisty online! Z pewnością każdy z Was – bez względu na wiek i poziom zaawansowania – znajdzie tu coś dla siebie! Aby dowiedzieć się więcej o zaplanowanych warsztatach oraz poznać ich dokładny harmonogram zajrzyjcie na stronę Klubu Młodego Programisty. Koniecznie też dołączcie do wydarzenia na fanpage’u Klubu5 października rusza też II edycja cyklu spotkań z Klubem Młodego Programisty online – więcej informacji na stronie klubu.

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które organizujemy w ramach CodeWeek, koniecznie dołączcie do wydarzenia na fanpage’u CodeWeek.

WAŻNE! Udział we wszystkich przygotowanych przez nas wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji!

Zachęcamy też do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach w mediach społecznościowych: CodeWeek na Facebook’u i na Instagramie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl.

***

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? Wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add! Nie warto z tym zwlekać – na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają wyjątkowe nagrody. Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajdziecie Państwo na koduj.gov.pl. W opublikowanym tam artykule ” Jak zacząć “, znajdziecie także odpowiedź na wszystkie pytania.

Zależy nam, aby o CodeWeek dowiedziała się możliwie największa liczba osób – dlatego prosimy o przekazywanie informacji dalej, do wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiamy,

Zespół #CodeWeek2020

Related Images: