Aktualności

16 czerwca 2022

Podsumowanie Międzynarodowego Projeku Edukacyjnego Emocja

W bieżącym roku szkolnym w klasach 6d i 8c realizowany był Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja pod kierunkiem wychowawcy klasy 6d: Aleksandry Chmara. Projekt składał się z 4 modułów obowiązkowych: Kreatywność, Wyobraźnia, Moc Słów i Empatia. Piąty moduł: Odwaga z przyczyn niezależnych od nas, został potraktowany jako moduł dodatkowy, ale i on został przez nas zrealizowany 🙂

Emocje warunkują jakość naszego życia. Umiejętność ich wyrażania i odczytywania, interpretowanie już od najwcześniejszych lat życia, umożliwia bezkonfliktowe współżycie poczynając od rodziny poprzez kolejne grupy społeczne, w których w życiu funkcjonujemy.Udział w zajęciach spowodował, że uczniowie spojrzeli na siebie i swoje możliwości, uwierzyli w swoją sprawczość.

Każdy w grupie, jaką jest klasa, grupa wychowawcza ma do spełnienia rolę: ważną, niezastąpioną. Kreatywność i moc wyobraźni każdego z osobna jest jedyna i niepowtarzalna. Komunikaty, które nadajemy w rozmowie mają moc, tę pozytywną, ale mogą też sprawić przykrość. Siła słów jest ogromna. Empatia to cecha typowo ludzka, jedna z podstawowych, dzięki której tyle możemy dobrego zdziałać.

Dzięki udziałowi w projekcie nawiązaliśmy nowe znajomości z uczniami z innych szkół i placówek.

Pracę zwieńczyły certyfikaty, które otrzymała Dyrekcja naszego Ośrodka, za umożliwienie realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja, koordynator p. A. Chmara i uczniowie: Kacper Pieróg, Daniel Kiełczewski, Jakub Tomasiak, Maksymilian Niedźwiecki z 6d oraz Julia Zelek, Karolina Wójtowicz, Kacper Wandyszewski i Mikołaj Perkowski z 8c za zaangażowanie, kreatywność, wyobraźnię i odwagę 🙂

Zdjęcia przypomną kilka ze zrealizowanych przez nas zadań, m.in. wizytę z darami w szczecińskim schronisku dla bezdomnych zwierząt, otrzymanie certyfikatów za udział w akcji Kartki z Iskierkami, niespodzianki w postaci upominków od dzieci ze świetlicy środowiskowej Jaskółka przy Hospicjum św. Kamila w Gorzowie, świątecznych kartek z życzeniami od kolegów i koleżanek z SOSW im. A. Karłowiczw Pułtusku, przygotowanie słodkich upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka, zabawę przy okazji modułu Wyobraźnia, pracę z modułem Moc Słów: słowa kolczaste i puchate.

To był fajny rok 🙂

Dzieci stoją pod choinką, trzymają w ręce kartki świąteczne od uczniów z SOSW w Pułtusku.

Uczniowie podczas realizacji zadania w ramach modułu: Kraina Wyobraźni.
Uczniowie podczas pracy przy wypieku ciasteczek dla babci i dziadka.
Uczeń wykonuje zadanie modułowe.
Uczeń trzyma w dłoniach misia i kolczastą piłkę.
List, kalendarze i książeczki napisane przez dzieci ze świetlicy Jaskółka przy Hospicjum św. Kamila w Gorzowie.
Uczniowie stoją przy przywiezionych darach dla bezdomnych zwierząt.
Dzieci stoją na korytarzu szkoły, trzymają w ręce certyfikaty za udział w akcji Kartki z Iskierkami.