Aktualności

11 listopada 2023

Spotkanie profilaktyczne z Raperem

Za nami spotkanie profilaktyczne “Masz jedno życie, nie zmarnuj go”

W dniu 9 listopada 2023r mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Fundacji „Naprzeciw” – Radka oraz rapera: Marcina “Kryzysa” Tyburczego. Tego dnia przeprowadzili niezwykle ważne i inspirujące spotkanie z naszymi uczniami. Celem tego wydarzenia było uświadomienie młodzieży o zagrożeniach wynikających z palenia papierosów, picia alkoholu oraz używania narkotyków.

Kolaż zdjęć ze spotkania z Raperem Marcinem “Kryzys” Tyburczym

Podczas spotkania, które odbyło się w ramach projektu “Powiat policki przeciw uzależnieniom”, nasi goście przekazali ważne informacje i osobiste doświadczenia, pokazując, że życie bez używek jest możliwe i pełne pozytywnych doświadczeń. Marcin “Kryzys” Tyburczy, znany ze swojej działalności społecznej, podzielił się swoją historią i przesłaniem, że każdy może odnaleźć siłę, by żyć pełnią życia bez sięgania po substancje uzależniające.

Kolaż zdjęć ze spotkania z Raperem Marcinem “Kryzys” Tyburczym

Interakcja z uczniami została wzbogacona o elementy muzyczne. Profilaktyka przeplatała się z rapowymi kawałkami, co spotkało się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony młodzieży. Raper nauczył nas prostych tekstów o silnym przesłaniu, które mogliśmy wraz z nim zaśpiewać do raperskich rytmów Marcina. Ta kreatywna forma przekazu sprawiła, że ważne treści zostały zapamiętane i przyswojone przez uczniów w atrakcyjny sposób.

Podsumowując, spotkanie było nie tylko okazją do zdobycia wiedzy na temat szkodliwości używek, ale także stanowiło inspirację i motywację do podejmowania zdrowych wyborów w życiu. Dziękujemy Fundacji Naprzeciw i Marcinowi “Kryzysowi” Tyburczemu za ten wartościowy czas spędzony z naszymi uczniami. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, opiekunom za tak liczne przybycie i obecność podczas tego ważnego dla nas z wartościowym przesłaniem spotkania.

Fotorelacja klasy fotograficznej ze spotkania na naszym Facebooku: FOTORELACJA FACEBOOK SOSW

Fotorelacja Jarosława Dulnego ze spotkania: FOTORELACJA – DULNY FOTO

Related Images: