Aktualności

27 maja 2024

Spotkanie z uczniami Koła fotograficzno-filmowego z Tanowa

W dniu  24 maja odwiedzili nas uczniowie z Koła Fotograficzno-Filmowego pod kierownictwem Pani Małgorzaty Dąbrowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie.

Koło fotograficzno-filmowe z Tanowa pod kierownictwem Pani Małgorzaty Dąbrowskiej

Wspólne spotkanie miało na celu wzajemne poznanie siebie i swoich warsztatów pracy oraz wymianę doświadczeń w szeroko rozumianych formach jakimi są fotografia i film.

Prezentacja filmu zmontowanego przez uczestnika spotkania z Tanowa.

Obejrzeliśmy więc nasze dzieła, pracę, które każdy mógł zademonstrować i omówić. Poznaliśmy swoje indywidualne techniki pracy oraz opowiadaliśmy o programach w których pracujemy. Zademonstrowane zostały różne formy filmowe od filmów po klatkowych, przez reportaż do teledysków.

Demonstracja pracy ze stołem bezcieniowym i oświetleniem modyfikowanym

Dzieliliśmy się swoim doświadczeniem i omawialiśmy w jaki sposób osiągnęliśmy ukazywane efekty. Na pytanie która z form artystycznych fotografia, czy film jest twoją ulubioną, grupa podzieliła się po równo, znaleźli się zwolennicy zarówno fotografii jak i filmu. Udowadnia to, że zarówno jedna jak i druga forma artystyczna, cieszy się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem.

Uczniowie z koła fotograficzno-filmowego podczas spotkania w Klasie Fotograficznej SOSW Nr1 w Policach

Dziękujemy za wspólne interesujące spotkanie i życzymy naszym przyszłym młodym adeptom sztuki samych sukcesów i wielkich dzieł fotograficzno-filmowych. Kto wie, może i w naszym Ośrodku już od przyszłego roku szkolnego w przypadku zainteresowania, także zacznie funkcjonować koło fotograficzno-filmowe.

Related Images: