Aktualności

7 kwietnia 2024

Sukces na Instalogik

Mamy to!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy oficjalne wyniki V edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2023/2024. InstaLogik to popularyzatorski konkurs dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany był w całości on-line.

Organizatorem konkursu była Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczna placówka doskonalenia nauczycieli. Honorowy patronat nad V edycją konkursu objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem konkursu była Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Konkurs podzielny był na trzy etapy. Uczniowie zmagali się z zadaniami od października 2023r. do marca 2024r. Do rywalizaci w naszej placówce przystąpiło 18 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów: Jędrzej Król (kl. IV a), Amelia Subda (kl. Va), Weronika Wojnicka (kl. VIb), Alicja Maj (kl. Va) oraz Adrian Musiałowski (kl. VIIIa). W marcu odbył się trzeci (ostatni) etap do którego dostali się A. Maj oraz A. Musiałowski. Organizator nagradzał tylko pierwszą trójkę z każdej kategorii wiekowej. Mimo, że nie było ich w gronie laureatów konkursu to i tak spisali się bardzo dobrze. Alicja uzyskała najlepszy wynik w mieście Police, a Adrian drugi wynik w Policach.

Wszyscy uczniowie zostali uhonorowani dyplomami.

Gratulujemy wszystkim uczniom, a rodzicom bardzo dziękujemy za wkład, zaangażowanie oraz dopingowanie swoich pociech.

Related Images: