Aktualności

5 grudnia 2023

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SOSW nr 1

„Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności..”

21 listopada uczniowie SB i PSS – Agnieszka, Ola, Nikola, Mirek, Angelika w roli dziennikarzy:) wraz ze swoimi pomocnikami Wiktorią, Patrykiem, Bartkiem i Ernestem przeprowadzali sondę wśród społeczności szkolnej na temat życzliwych zachowań, zadając pytania i dzieląc się z innymi uśmiechem. Tak rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień – World Hello Day.

Przygotowania zaczęliśmy  już wcześniej. Na zajęciach rozmawialiśmy o potrzebie promocji życzliwości i zachęcania do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Przeprowadzaliśmy próby sondy ulicznej, pokonując własną nieśmiałość. Wybieraliśmy symbol życzliwości, przygotowując dla Was nasze minki-uśmiechy.

Tematowi życzliwości poświęcone były lekcje wychowawcze, na których uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonali piękne plakaty, przedstawiając swoje wizje tego, czym jest życzliwość i jak można wyrażać ją w postawach, czynach i słowach. Wszystkie plakaty wywołały w nas wiele serdecznych emocji  a jeden z nich, który wyróżnił się szczególnym efektem wizualnym, postanowiliśmy nagrodzić drobnym upominkiem dla klasy.

Nasi dziennikarze przeprowadzili również plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę wśród uczniów – wyniki wkrótce 🙂

Z życzliwym uśmiechem

Ewa Kowalczyk – pedagog szkolny

Plakat wykonany przez uczniów klasy 1B SB
Plakat wykonany przez uczniów klasy 1D SB
Plakat wykonany przez uczniów klasy 2A SB
Plakat wykonany przez uczniów klasy 2B SB
Plakat wykonany przez uczniów klasy 3B SB
Plakat wykonany przez uczniów klasy 3C SB
Uczennice stoją przed wyróżnionym plakatem.
Uczeń i uczennica klasy 3A SB trzymają wykonany plakat

Related Images: