Aktualności

3 maja 2024

Turniej BRD

W dniu 23 kwietnia 2024 roku w  Specjalnym  Ośrodku  Szkolno – Wychowawczy nr 1  w Policach odbył się  Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, uczniowie na wózkach inwalidzkich. W tym roku do rywalizacji stanęło 7 drużyn.

Turniej BRD – uczniowie szykujący się do jazdy w terenie Miasteczka Ruchu Drogowego

Drużyny brały udział w czterech konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, jazda po miasteczku ruchu drogowego, jazda sprawnościowa po rowerowym torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała drużyna z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, drugie miejsce drużyna z MOS w Smolnicy, ostatnie miejsce na podium przypadło naszej reprezentacji. Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Krystian Hasiuk (SOSW z Kamienia Pomorskiego), drugie Gracjan Jordan ( SOSW z Kamienia Pomorskiego), trzecie miejsce zajął Grzegorz Grochowski (SOSW nr 1 w Policach).

Zawodnik na wózku pod kontrolą policjanta przejeżdża przez torowisko

Wśród uczniów na wózkach rywalizowało 10 uczestników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Najlepszy okazał się Oskar Chyła, drugie miejsce zajęła Zofia Konieczna a trzecie Hanna Działak.

Medale i puchar wręczane zwycięzcom zawodów BRD

W grupie młodzieży rywalizowały 3 drużyny i wszystkie zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Widok trybun amfiteatru z uczestnikami, w tle służby specjalne i goście podczas dekoracji zwycięzców i uczestników BRD

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii na fotoreportaż z wydarzenia: Turniej BRD – FOTOREPORTAŻ