Aktualności

21 kwietnia 2023

Warsztaty fotograficzne

Za nami pierwsze spotkanie i warsztaty fotograficzne, które miały miejsce w naszej pracowni fotograficznej i podczas których spotkaliśmy się wraz z uczniami z Hufca Pracy w Policach, realizującymi praktyczną naukę w zawodzie fotografa. Młodzież mogła wymienić się zdobytą już wiedzą i wykazać się zdobytymi umiejętnościami podczas wykonywania próbnych zdjęć. Wychowankowie OHP opowiedzieli koleżankom i kolegom z Ośrodka, jak wygląda praktyczna nauka zawodu u pracodawcy zewnętrznego. Podczas spotkania wspólnie wykonywano zdjęcia portretowe. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak kreatywnie używać lamp: wbudowanej i zewnętrznej, wyzwalanej bezprzewodowo, jaki dobrać obiektyw oraz inne akcesoria, by móc już pracować jako początkujący fotograf. Na warsztatach ćwiczono też sztukę portretowania oraz retuszu i obróbki portretu.

Zajęcia były bardzo ciekawe, młodzież z zaangażowaniem brała w nich udział oraz wyraziła chęć kontynuowania takich spotkań. Dziękujemy naszym gościom za wizytę i wspólne zajęcia, poniżej prezentujemy kilka kadrów ze wspólnych zajęć.

Wspólne warsztaty fotograficzne – omawianie planu działania i doboru techniki świetlnej do zadania.
Uczniowie wykonują zdjęcia portretowe pod czujnym okiem nauczyciela fotografiki
Efekty pracy uczniów po obróbce w programach edycyjnych.
Uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, na zdjęciu Wiktoria opowiada o swoich doświadczeniach w dziedzinie fotografii

Organizatorzy spotkania: Agnieszka Miś i Grzegorz Banderowicz. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy !

Related Images: