Aktualności

26 października 2022

Wizyta Pana Pszczoły

Jeszcze tego nie było! W dniu 17 października w klasach ,, c ‘’odbyły się warsztaty pszczelarskie . W ramach cyklu ,,Zawody z pasją” dzieci poznały zwyczaje pszczół i tajniki ich hodowli. Każdy uczestnik wykonał świecę z pszczelego wosku , brał udział w zabawie tanecznej i konkursach zakończonych degustacją miodu. Słodka niespodzianka, bliskość natury i rzeczowa wiedza – dostarczyły wszystkim wielu dobrych emocji za, które dziękujemy !

Pszczelarz rozdaje dzieciom drewniane łyżeczki z miodem. Dziewczynka w różowej bluzce degustuje miód. Obok dziewczynki siedzi trzech chłopców i stoi Pani nauczycielka.
Zawodowy pszczelarz prezentuje sprzęt do obsługi pasieki: w prawej dłoni trzyma podkurzacz oparty o ul w kolorze niebieskim. Pszczelarz ubrany jest w ochronny strój, który na co dzień umożliwia mu bezpieczną pracę. Na głowie ma kapelusz z siatką i specjalną kurtkę z mocnej tkaniny. W tle widać duży kolorowy baner na którym prezentuje się pszczółka Maja  i kwiaty. Obok na stole stoi 5 dużych słoików z miodem rzepakowym, lipowym i 4 małe słoiki z pyłkiem kwiatowym.
Pszczoła prezentuje swój kolorowy strój. W prawej dłoni trzyma wiklinowy koszyk w kolorze brązowym. W tle widać dużą grupę dzieci i opiekunów. Pani w niebieskiej bluzce pozdrawia ruchem dłoni pszczółkę.
Duża pszczoła w żółto- czarnym  kostiumie bawi się z dziećmi. Na zdjęciu widać trzech chłopców. Obok chłopca na wózku stoi dziewczynka. Wszystkie dzieci są zadowolone i uśmiechnięte.

Related Images: