Aktualności

19 maja 2023

Wojewódzki Turniej BRD

W dniu 16 maja 2023 roku w  Specjalnym  Ośrodku  Szkolno – Wychowawczy nr 1  w Policach odbył się  Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

FOTO 1 – Amfiteatr SOSW Nr 1 – miejsce rozpoczęcia Wojewódzkiego Turnieju BRD – trybuny amfiteatru z uczestnikami turnieju.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, uczniowie na wózkach inwalidzkich. W tym roku do rywalizacji stanęło 12 drużyn.

Drużyny brały udział w czterech konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, jazda
w miasteczku ruchu drogowego, jazda sprawnościowa po rowerowym torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna.

FOTO 2- od lewej: dyrektor SOSW Nr 1 Ryszard Budzisz, prezes PZM Józef Liszczak i przedstawiciele Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Państwowej Straży Pożarnej – organizatorzy turnieju BRD

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała drużyna MOS-u ze Smolnicy, drugie miejsce drużyna z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, ostatnie miejsce na podium przypadło naszej reprezentacji.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Grzegorz Grochowski-SOSW nr 1 w Policach, drugie Dominik Misztela –MOS SMOLNICA, trzecie miejsce zajął Gracjan Maczulis –MOS Smolnica. Wśród uczniów na wózkach rywalizowało 7 uczestników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Najlepszy okazał się Szymon Warych, drugie miejsce zajął Róża Zacharkiewicz, a trzecie Bartłomiej Szala.

FOTO 3 – scena amfiteatru wraz z nagrodzoną drużyną z SOSW Nr1 w Policach oraz organizatorami turnieju

W grupie młodzieży rywalizowały 5 drużyny i wszystkie zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim, który odbędzie w naszym ośrodku w dniach 15-17 czerwca 2023r.!!!

Trzymamy kciuki za naszą drużynę ! Zapraszamy do Fotogalerii z tego wydarzenia: FOTORELACJA – BRD