Aktualności

19 maja 2022

Wojewódzki Turniej BRD

W dniu 11 maja 2022 roku w  Specjalnym  Ośrodku  Szkolno – Wychowawczy nr 1  w Policach odbył się  Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, uczniowie na wózkach inwalidzkich oraz grupa młodzieży z upośledzeniem umiarkowanym z ośrodków w Kamieniu Pomorskim, Szczecinie oraz w Policach.

Drużyny brały udział w czterech następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, jazda w miasteczku ruchu drogowego, jazda sprawnościowa po rowerowym torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna.

– – – – – – Uczestnicy BRD na rowerach.

Pierwsze miejsce w  kategorii szkół podstawowych otrzymała  drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Policach. Drugie miejsce zajęli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, a  trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 67 w Szczecinie.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Antoni Chlastawa -SOSW nr 1 w Policach, drugie Damian Moryń  -SOSW Kamień Pomorski, trzecie miejsce zajął Kacper Karczewski – SOSW nr 1 w Policach.

Wśród uczniów na wózkach rywalizowało 10 uczestników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Najlepszy okazał się Adam Biela, drugie miejsce zajął Oskar Chyła, a trzecie Piotr Radzki.

– – – – – – – – – – Laureaci turnieju z pucharem i medalami z SOSW Nr 1 w Policach

W grupie młodzieży rywalizowały 2 drużyny i obie zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami, a każda z drużyn  otrzymała puchar.

Nagrody dla uczestników  ufundował Polski Związek Motorowy, natomiast puchary, medale i statuetki zostały ufundowane przez Starostę Polickiego.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim w Gołuchowie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę !

Zapraszamy do naszej galerii do oglądnięcia fotorelacji z turnieju : FOTORALACJA Z TURNIEJU