Aktualności

30 marca 2023

Wycieczka do Przytuliska w Budnie

Wiosna to czas pozimowych porządków a zarazem dobry czas na spacer. Niestety, mimo rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, aura nie sprzyjała nam na wyjeździe. Zawieźliśmy do Budna zebraną karmę i gorące serca klasy 3 CSB. Pani Luiza – wolontariuszka TOZ Goleniów, wyjaśniła nam, że Przytulisko podobnie jak schronisko jest schronieniem dla bezdomnych zwierząt, ale opiera się na pracy wolontariuszy i zbiórkach karmy. Mimo niesprzyjających warunków postaraliśmy się pomóc i wyprowadziliśmy pieski na spacer oraz pomogliśmy w karmieniu. Jesteśmy pod wrażeniem ogromu serca i pracy wolontariuszy. 

Na zdjęciu widać uczniów klasy 3 CSB z wychowawczynią Panią Anią przed szkołą 
Karma zebrana w SOSW DNR przez uczniów szkół ponadpodstawowych
Uczeń Damian  wiezie karmę taczką w Przytulisku. Basia, Bartek i Michał idą obok przywitać się z wolontariuszką
Pan Darek i Pani Ania witają się z Panią Luizą i pierwszymi rezydentami Przytuliska – kotami. Na zdjęciu Pan Darek trzyma kota na rękach.
Pani Luiza opowiada nam o zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z bezdomnymi zwierzętami. 
Na zdjęciu widać Lilę bezdomnego pieska w swoim kojcu
Na zdjęciu widać jak Basia głaska Nemo – czarnego pieska
Pani Luiza wybiera pieski na spacer. Na zdjęciu widać kojec Pioruna. Uczniowie słuchają zasad, jakich mają przestrzegać podczas wyprowadzania.
Michał na spacerze z Nemo. Michał miał na spacerze bardzo ruchliwego pieska i sporo się z nim nabiegał. Nemo był bardzo szczęśliwy z udanego spaceru.

Related Images: