Aktualności

9 maja 2024

Wycieczka na Targi Hotelarsko-Gastronomiczne

W dniu 19  kwietnia uczniowie szkoły branżowej klas 1 D i 2 B  wraz z paniami: Anną Tomczak i Anną Sienkiewicz pojechali na wycieczkę do Kołobrzegu aby wziąć udział  w Targach Hotelarsko – Gastronomicznych.

Grupa uczniów i opiekunów z SOSW Nr1 podczas Targów Hotelarsko-Gastronomicznych

Program  targów tego dnia był wzbogacony o szkolenie branżowe, w którym  uczestniczyli nasi uczniowie .  Następnie udali się  na zwiedzanie targów. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą  wyposażenia hoteli i zakładów  gastronomicznych. Spośród wyposażenia hoteli do najciekawszych można było zaliczyć: nowoczesne pralnice i prasowalnice, a także  meble pokojowe. Uczniowie odwiedzili także stoiska   z nowoczesnym sprzętem do  produkcji i serwowania gorących dań oraz podziwiali przygotowane  aranżacje  nakryć stołów. Skorzystali   z oferty wielu degustacji: różnych rodzajów kawy  z ekspresu, herbaty, napojów zimnych , a także ciast i deserów  oraz  dań  na ciepło –  mięsnych i wegetariańskich.   Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się również  pokazy kulinarne szefów kuchni pana Krzysztofa Kaim oraz Lucyny Paluch.

Kolaż fotograficzny uczniów wraz z opiekunami z kwietniowych Targów w Kołobrzegu.

Uczniowie otrzymali  podarunki od wystawców zajmujących się dystrybucją produktów do higieny. Czas spędzony na targach minął bardzo szybko. Ponadto udało się zobaczyć kilka atrakcji turystycznych w Kołobrzegu i główną ulicę spacerową. Na pewno wycieczka taka odbędzie się również  w przyszłym roku.

Related Images: