Aktualności

21 listopada 2022

Wykorzystujemy pomoce z programu Laboratoria Przyszłości

Uczniowie naszej placówki mogą korzystać z innowacyjnych narzędzi technologicznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości””. Próbują swoich sił w druku 3D za pomocą długopisów 3D. Długopis kształtuje precyzję i dokładność oraz uczy cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Dzieci uwielbiają tę formę pracy. Są bardzo zaangażowane w swoje działanie. Efektami pracy mogą pochwalić się bliskim.

Dwóch chłopców siedzi przy stole i pracuje długopisem 3D.
Chłopiec siedzi przy stole i ze skupieniem pracuje długopisem 3D.

Przed Narodowym dniem Niepodległości uczniowie klasy VII C wykonali kotyliony, korzystając z kolorowego filcu, który nasz Ośrodek posiada w ramach udziału w ministerialnym programie #LaboratoriaPrzyszłości. Praca została podzielona na etapy. Na początku jeden z uczniów wpisał w przeglądarce Google hasło: Jak zrobić kotyliony z filcu? Uczniowie zapoznali się z instrukcją wykonania kotylionu i przystąpili do pracy. Rozpakowanie zestawów kolorowych filcowych materiałów był bardzo przyjemnym początkiem pracy. Następnie dzieci dokonały wyboru potrzebnych do wykonania kotylionów kolorów filców, czyli czerwonego i białego i przystąpiły do pracy. Efektem finalnym był piękny kotylion.

chłopiec siedzi przed komputerem, jest tyłem do odbiorcy
troje uczniów (po lewej stronie dwóch chłopców po stronie prawej dziewczynka) siedzi przy dużym stole. Przed dziećmi są białe elementy kół, prostokątów oraz prostokątny arkusz czerwonego papieru
troje uczniów (po lewej stronie dwóch chłopców po stronie prawej dziewczynka) siedzi przy dużym stole. Dzieci wycinają.
troje uczniów (po lewej stronie dwóch chłopców po stronie prawej dziewczynka) siedzi przy dużym stole.  Dzieci trzymają przed sobą wykonaną pracę, czyli kotyliony.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

Related Images: