Za życiem
Pełnimy rolę Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego (WOKRO)
Wiodący Ośrodek Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczy został powołany Zarządzeniem Nr 44/2017 Starosty Polickiego z dnia 11 grudnia 2017 r.
Celem działania Ośrodka jest realizacja rządowego programu ,,Za życiem’’.
Rekrutacja do programu „Za życiem” trwa cały rok kalendarzowy.
Warunki jakie należy spełnić w celu objęcia dziecka i rodziny kompleksowym wsparciem WOKRO:
- Zamieszkanie na terenie Powiatu Polickiego.
- Wiek dziecka: od 0 do 7 r.ż. ( od urodzenia do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej) ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do ukończenia 3 roku życia. W przypadku dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym obowiązkowe jest dostarczenie odroczenia wydanego przez Dyrektora szkoły.
- Posiadanie aktualnej opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju lub orzeczenia o niepełnosprawności.
- W przypadku niemowląt i małych dzieci do ukończenia 2 roku życia nieposiadających jeszcze opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju obowiązuje dostarczenie zaświadczenia lekarskiego „Za życiem” potwierdzającego ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu. Zaświadczenie wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.
- Priorytetowo przyjmowane są do WOKRO rodziny z dzieckiem w wieku od 0 do ukończenia 3 roku życia posiadającym zaświadczenie lekarskie „Za życiem”.
- Pierwszeństwo przy przyjęciu do WOKRO mają dzieci, które nie korzystały z zajęć we wcześniejszych edycjach programu „ Za życiem”.
- Wypełniony komplet dokumentów rekrutacyjnych należy przywieźć osobiście i złożyć w sekretariacie Ośrodka lub u koordynatora WOKRO (Kompleks Rehabilitacji).
- Dokumenty, które należy obowiązkowo dostarczyć:
Załącznik nr 5 – zaświadczenie „Za życiem” jest dla dzieci nie posiadających opinii i orzeczenia.
Ponadto należy dostarczyć:
- ksero opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju lub zaświadczenia „Za życiem” lub orzeczenia o niepełnosprawności
- indywidualny program wczesnego wspomagania rozwoju- w przypadku dziecka objętego wczesnym wspomaganiem rozwoju w przedszkolu lub poradni
- indywidualny program edukacyjno- terapeutyczny (IPET) w przypadku dziecka objętego kształceniem specjalnym w przedszkolu
- indywidualny program zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w przypadku dziecka uczestniczącego w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych
- Informacji udzielamy pod numerem telefonu 721 203 202 (czynny w pon. 10.00-12.30, wt.13.00-15.00, środy 9.00-10.30) lub osobiście w czwartki w godz. 15.30-16.30 – Kompleks Rehabilitacji.